W jaki sposób leczyć grypę?

Niestety, ale zdarzają się przypadki, że grypa jest groźna dla naszego zdrowia, a nawet życia, dlatego trzeba ją jak najszybciej leczyć. Należy się stosować do zaleceń lekarza prowadzącego, bo jeżeli będziemy mieli jej ostrzejszy przebieg to możemy nawet trafić do szpitala.

Nie należy jej lekceważyć, bo może dojść do takich powikłań jak zapalnie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, czy zaostrzą się objawy choroby przewlekłej, z którą już walczymy od jakiegoś czasu.

W jaki sposób leczyć grypę stosując medycynę klasyczną?

Lekarz powinien nam przepisać leki przeciwwirusowe. Najczęściej są to leki o nazwie oseltamiwir i zanamiwir.  Także w czasie występowania objawów grypy powinniśmy stosować leki zbijające gorączkę, czyli na przykład paracetamol i ibuprofen. Przecież nie możemy doprowadzić do stanu, że ta gorączka osiągnie niepokojące rozmiary zagrażające naszemu życiu. W momencie, gdy trafimy do szpitala z grypą na pewno będą nam podawane kroplówki, ponieważ organizm w walce z tą infekcją bardzo odwadnia się, co również jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Należy też wykonywać inhalację dróg oddechowych, co zmniejszy intensywność kaszlu, ale też będzie się nam lepiej oddychało po jej zastosowaniu. Należy się odizolować od osób zdrowych, ponieważ grypa dość łatwo się rozprzestrzenia. Należy też w tym okresie dużo spać i leżeć w łóżku, aby organizm się regenerował.

Powinno się też pić dużo ciepłych napojów i należy odpoczywać w czasie występowania u nas grypy. W razie występujących jakichkolwiek niepokojących objawów, gdy jesteśmy w domu powinniśmy skonsultować się z lekarzem, bo może być potrzebny pobyt w szpitalu.