Cholera jako przykład ciężkiej choroby cywilizacyjnej

Niektóre choroby są lekkie i nieszkodliwe, jak np. grypa czy przeziębienie, ale część schorzeń jest bardzo dokuczliwych. Warto zatem poznać takie szkodliwe i męczące choroby. Do bardzo niebezpiecznych schorzeń należy cholera.

Ludzie cierpią na wiele chorób, a jedną z nich jest cholera

Dzisiaj praktycznie jest nieznana, może czasami zdarzyć się w Afryce czy na innych egzotycznych kontynentach. Cholera pojawia się przeważnie w rejonach bardzo ciepłych, często tropikalnych. Schorzenie to wywołuje bakteria, która wygląda jak przecinek. Najczęściej pojawia się tam, gdzie jest kiepski stan sanitarny, wojny oraz klęski żywiołowe. Taka choroba jest naprawdę dokuczliwa i może prowadzić do śmierci.

Cholera jest bardzo niebezpieczna

Jest to choroba, która objawia się bólami brzucha i wymiotami. Zmarszczenie skóry czy zmiana głosu także się pojawiają. Nieleczona cholera sprawia, że człowiek umiera. Jest to schorzenie dość męczące i bolesne. Połowa osób zakażonych bakterią cholery jednak umiera. Podanie antybiotyków oraz uzupełnienie elektrolitów sprawia, że choroba się cofa. Leczenie tego schorzenia jest dość łatwe, ale w krajach o niskim poziomie rozwoju cholera rozwija się szybko i jest bardzo męczącym schorzeniem. O wiele lepiej jest dbać o to, by taka  choroba nie wystąpiła. Jednak brak wody i brud przyczyniają się do pojawienia się takiej choroby. Na zachorowanie narażone są osoby schorowane, mające AIDS oraz osoby starsze i mające problemy zdrowotne.

Cholera pojawia się w wielu miejscach

Nawet w Polsce pojawiło się takie schorzenie, a bakterie znaleziono w brudnym jeziorku.

One thought on “Cholera jako przykład ciężkiej choroby cywilizacyjnej

Dodaj komentarz